درمان 
جای زخم سزارین
ترک پوست

دکتر فائزه حلیمی متخصص  
زنان
زایمان و نازایی

رتبه برتر بورد تخصصی

فلوشیپ جراحی زیبایی زنان

جراح و متخصص زنان، زايمان و نازايی

تهران : سعادت آباد ، خیابان سپهر تقاطع فخارمقدم ، پلاک ۵۲ ، طبقه دوم ، واحد۶

سریع ترین روش از بین بردن بخیه سزارین

در روند زایمان سزارین برای خارج کردن نوزاد از شکم مادر، برشی در زیر ناحیه شکم معمولا به اندازه 6 الی 10 سانتی متر ایجاد می‌کنند. اندازه این برش ها به موقعیت جنین و بارداری بستگی دارد زیرا گاهی نیاز نیست که 10 سانتی متر برش ایجاد شود و زایمان با برشی کوچکتر از این اندازه نیز قابل انجام است. حتی گاهی در مواردی دیده شده که کلاژن به صورت نامنظم تولید می‌شود و این موضوع سبب شده تا برآمدگی هایی در محل التیام زخم بخیه ها به وجود آید و زمانی که به سطح پوست این ناحیه نگاه می‌کنید، برآمدگی های ریز خطی را مشاهده خواهید کرد که حتی از نظر رنگ با سیار نواحی پوست متفاوت هستند.

نشانی مطب دکتر فائزه حلیمی در تهران : سعادت آباد ، خیابان سپهر تقاطع فخارمقدم ، پلاک ۵۲ ، طبقه دوم ، واحد۶

دلیل ترک پوستی چیست؟

ترک خوردن پوست، رایج‌ترین مشکل پوستی است که اکثر افراد آن را تجربه می‌کنند. این مشکل زمانی ایجاد می‌شود که پوست به سرعت کشیده شود. در واقع کلاژن پروتئینی است که به ایجاد حالت کشسانی پوست کمک می‌کند و اگر میزان این پروتئین در پوست کم باشد، دچار ترک خواهد شد.

از شایع‌ترین علل ترک پوست می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

خشکی پوست

تغییرات هورمونی

افزایش وزن

بارداری

جراحی پروتز سینه

بدنسازی

میزان بالای استروئید

اختلالات ژنتیکی مانند سندرم کوشینگ یا سندرم فارمان

نشانی مطب دکتر فائزه حلیمی در تهران : سعادت آباد ، خیابان سپهر تقاطع فخارمقدم ، پلاک ۵۲ ، طبقه دوم ، واحد۶

برای رفع ترک های پوستی جدید و قدیمی چه کنیم؟

استریا اغلب در ابتد به رنگ قرمز و بنفش است و به مرور زمان رنگ آن به سفید یا نقره‌ای تبدیل می‌شود. در واقع از رنگ این ضایعات می‌توان فهمید کدام یک قدیمی‌تر هستند. رفع ترک های پوستی جدید ، راحت‌تر است و بسیار سریع‌تر از ترک‌های قدیمی، به درمان پاسخ می‌دهند.

اما رفع ترک های پوستی قدیمی که سفید رنگ هستند، کمی دشوارتر است. چرا که رگ‌های خونی این ناحیه باریک شده‌اند و این امر، کار را برای تحریک تولید کلاژن سخت‌تر خواهد کرد. بنابراین درمان ترک‌های قدیمی ممکن است زیاد چشمگیر نباشد، اما روش‌هایی برای محو کردن آن‌ها وجود دارد.

نشانی مطب دکتر فائزه حلیمی در تهران : سعادت آباد ، خیابان سپهر تقاطع فخارمقدم ، پلاک ۵۲ ، طبقه دوم ، واحد۶