عمل لابیاپلاستی (زیباسازی واژن) چیست و به چند روش انجام می‌شود؟

عمل جراحی لابیاپلاستی (Labiapelasty) یکی از بهترین و پرطرفدارترین جراحی های زیبایی مربوط به ناحیه تناسلی بانوان می باشد که باعث ایجاد ظاهری زیبا، کوچک شدن، […]

عمل لابیاپلاستی (زیباسازی واژن) چیست

عمل جراحی لابیاپلاستی (Labiapelasty) یکی از بهترین و پرطرفدارترین جراحی های زیبایی مربوط به ناحیه تناسلی بانوان می باشد که باعث ایجاد ظاهری زیبا، کوچک شدن، رفع تقارن و … در لب های واژن می شود.

فهرست مطالب

بسیاری از خانم ها از صحبت کردن کردن درباره مسائل و مشکلات جنسی و ناحیه تناسلی خود احساس راحتی نمی کنند. یکی از شایعترین مشکلاتی که بین بانوان وجود دارد نارضایتی از ظاهر اندام های جنسی (واژن) می باشد.

در ادامه این مقاله قصد داریم تا شما را با زیباسازی ظاهر ناحیه تناسلی و جوانسازی واژن از طریق جراحی لابیاپلاستی آشنا کنیم و مزایایی که این جراحی به همراه دارد را به شما معرفی کنیم.

عمل لابیاپلاستی چیست؟

جراحی‌ های زیبایی امروزه در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارند که از محبوب‌ ترین آنها باید به عمل لابیاپلاستی اشاره کرد.

یکی از بخش‌ های حساس ناحیه تناسلی در بانوان لابیاهایی هستند که با گذر زمان و حتی انجام روابط جنسی و زایمان دستخوش تغییراتی میشوند که با بزرگتر شدن مشکلات و عوارضی را برای بانوان به همراه دارند.

لابیاپلاستی روشی موثر برای درمان هرگونه آسیب مربوط به لابیاها خواهد بود، لابیاپلاستی نوعی عمل کم تهاجم اما موثر است که متخصصان به این واسطه می‌ توانند بخش های اضافه و مازاد لابیاها را برداشته و شرایط بهتری را برای بانوان به همراه می‌ آورند.

لابیاپلاستی تنها به عنوان عمل زیبایی انجام نمیشود بلکه برای بسیاری از بانوان نوعی فرایند درمانی به شمار آمده و آنها را از آسیب‌ های جسمانی محفوظ می‌ دارد.

امروزه لابیاپلاستی با روش‌ های نوین و البته موثر به منظور کاهش یا افزایش اندازه لابیاها انجام می‌ پذیرد، توجه کنید که متخصصان ابتدا سلامت افراد را در اولویت قرار داده و پس از آن اصلاحاتی را که مراجعین مد نظر دارند برای آنها انجام خواهند داد.

بزرگ بودن لابیاها دردسر و آسیب‌ های زیادی را برای بانوان به همراه دارد و علاوه بر ایجاد فرم نازیبا در واژن و از بین بردن اعتماد به نفس بانوان مشکلات، آسیب‌ ها و بیماری‌ های جسمانی را به همراه خواهد داشت.

به عنوان مثال بزرگ بودن لابیاها عاملی برای جذب آلودگی و عفونت در ناحیه تناسلی است و البته این افراد دردسر زیادی را هنگام پوشیدن البسه‌ تنگ تجربه می‌ کنند.

همواره باید بدانید لابیاپلاستی برای برخی از بانوان روشی درمانی و البته ضروری به شمار می‌ آید که باید تحت نظر متخصصان اصلاحات لازم بر روی لابیاها انجام شده تا شرایط به حالت طبیعی بازگردد.

آشنایی با لابیا (لابیا چیست؟)

آشنایی با لابیا (لابیا چیست؟)

آشنایی با لابیا (لابیا چیست؟)

لابیا پوششی گوشتی و چین خورده می‌باشد که از استخوان شرمگاهی تا پرینه (ناحیه مقعدی) را می‌پوشاند. و از دستگاه تناسلی زنان مانند کلیتوریس، دهانه واژن و … محافظت می‌کند.

به طور کلی لابیا شامل دو بخش داخلی و خارجی می‌باشد که به اصطلاح علمی، لابیا مینور (لب بیرونی واژن) و لابیا ماژور (لب داخلی واژن) نام دارد.

بزرگی یا کوچکی لابیاها می‌تواند مشکلات مختلفی را برای بانوان به همراه داشته باشد و آن‌ها را به سوی جراحی‌های زیبایی از قبیل لابیاپلاستی در مطب‌های زنان سوق دهد. شاید سوال مهمی که برای خوانندگان این مقاله پیش می‌آید این باشد که چرا لابیاپلاستی انجام دهیم؟

فیلم مصاحبه با دکتر فائزه حلیمی درباره لابیاپلاستی

چرا بانوان عمل لابیاپلاستی را انتخاب می‌کنند؟

یکی از دلایل اصلی انجام لابیاپلاستی بزرگی بیش از اندازه این چین‌ها در ناحیه تناسلی می‌باشد. با توجه به تغییرات ژنتیکی در بانوان و یا وجود ارث لابیای بزرگ، امکان تغییر سایز لابیاها و خارج شدن آن از ابعاد نرمال وجود دارد. با این حال می‌توانیم مجموعه عوامل زیر را در تغییر سایز لابیا موثر بدانیم:

 • ژنتیک
 • افزایش سن
 • تغییرات هورمونی
 • افزایش وزن و چاقی
 • عفونت های واژینال
 • بارداری و زایمان طبیعی
 • ظاهر نامناسب و عدم تقارن در لابیاها

دلایل ذکر شده موجب افزایش سایز و اندازه لابیاها شده و باعث می‌شود بانوان میل به انجام عمل لابیاپلاستی داشته باشند.

با توجه یه قسمتی از مقاله ای که درباره عمل لابیاپلاستی در سایت www.nhs.uk آمده است:

.A labiaplasty is surgery to reduce the size of the labia minora – the flaps of skin either side of the vaginal opening

“لابیاپلاستی یک جراحی زیبایی و درمانی برای رفع اختلالات ظاهری لابیاها به شمار می‌رود که به کمک آن دو طرف لابیاهای مینور با اندازه بزرگ را کوچک می‌کند.”

منبع: https://www.nhs.uk/conditions

دلایل انجام عمل لابیاپلاستی در بانوان

دلایل انجام عمل لابیاپلاستی متنوع است. برخی به دنبال جنبه زیبایی و برخی نیز به دنبال جنبه درمانی این روش زیبایی هستند. شاید بتوان موارد زیر را جز دلایل عمده لابیاپلاستی دانست:

دلایل پزشکی و درمانی:

اگر عمل لابیاپلاستی بعد درمانی داشته باشد، ممکن است موارد زیر را شامل شود:

 • بهبود لذت و کیفیت رابطه جنسی
 • کوچک کردن لابیاها جهت بهبود بهداشت فردی
 • بهبود کیفیت ورزش‌هایی مانند دوچرخه سواری

دلایل زیبایی و جوانسازی:

اگر لابیاپلاستی در جهت زیبایی و جوانسازی پوست واژن گیرد در اغلب موارد به دلایل زیر خواهد بود:

 • افزایش اعتماد به نفس
 • جوانسازی ظاهر لابیاها
 • رفع عدم تقارن و ناهمواری میان لابیای مینور و ماژور
 • افزایش رضایت فرد از ظاهر ناحیه تناسلی و روابط جنسی

فواید و مزایای لابیاپلاستی

احساس زیبایی بیشتر

در حالی که چیزی به نام “لابیا استاندارد” وجود ندارد، اما برخی از زنان احساس می کنند که لبه های واژن آنها به طور غیر طبیعی بلند است و لابیا و واژن آنها پس از لابیاپلاستی زیباتر می شود.

بنابراین با انجام این عمل به ایده آل خود یعنی ظاهر واژن نزدیک می شوند.

افزایش راحتی

گاهی اوقات داشتن لابیای بزرگ باعث محدود شدن فعالیت های خاصی در زنان می شود.

به عنوان مثال، لابیای بزرگ ممکن است هنگام دوچرخه سواری باعث درد و ناراحتی شما شود.

اما پس از جراحی لابیاپلاستی این نوع فعالیت ها آسان تر می شود.

اعتماد به‌ نفس بیشتر

وقتی چیزی در شما وجود دارد که باعث می شود به خودتان شک کنید، داشتن اعتماد به نفس سخت است.

بنابراین، پس از لابیاپلاستی، اعتماد به نفس ناشی از یافتن قدرت لازم برای حل مشکلی که قبلا شما را آزار می داد، خواهید یافت.

لذت بیشتر حین رابطه جنسی

لابیای بزرگ گاهی اوقات می تواند باعث ناراحتی یا حتی درد در حین رابطه جنسی شود.

بنابراین، پس از بهبودی از لابیاپلاستی، افزایش لذت جنسی را تجربه خواهید کرد.

پوشیدن لباس‌های متنوع‌تر

اگر لب های شما تا حدودی بزرگ هستند، پوشیدن لباس های تنگ ممکن است برای شما دردسرساز و استرس زا باشد.

اما بعد از جراحی لابیاپلاستی دیگر این مشکل را نخواهید داشت و می توانید از پوشیدن انواع مایو، شلوار یوگا، شلوار کش دار و تنگ و … لذت ببرید.

آیا دختران باکره می‌توانند عمل لابیاپلاستی را انجام دهند؟

آیا دختران باکره می‌توانند عمل لابیاپلاستی را انجام دهند؟

آیا دختران باکره می‌توانند عمل لابیاپلاستی را انجام دهند؟

جراحی کوچک کردن لابیاها چه در دختران باکره و چه در زنان بزرگسال هیچ آسیبی به پرده بکارت نمی‌زند. این عمل صرفا بر روی بافت لابیاهای خارجی (لابیامینور) صورت گرفته و به اندام‌های داخلی از جمله پرده بکارت آسیبی نخواهد زد.
لابیاپلاستی حتی مانند عمل پرینورافی که منجر به ترمیم پوست پرینه در ناحیه داخلی دستگاه تناسلی می‌شود، به پرده بکارت آسیبی نمی‌زند. می‌توان گفت لابیاپلاستی عملی بی‌خطر بوده و آسیبی به باکرگی دختران وارد نمی‌کند

در لابیاپلاستی چه اقداماتی صورت می‌گیرد؟

با توجه به اینکه دلیل انجام لابیاپلاستی چیست، جراح زنان شما می‌تواند اقدامات زیر را برای زیبایی بیشتر واژن خود پیش بگیرد:

 • تزریق چربی و یا ژل برای بزرگ کردن و همسان سازی لابیاها
 • بریدن مقداری از بافت لابیا برای کاهش اندازه غیر عادی آن
 • بازسازی بافت‌های از بین رفته لابیا به کمک بافت‌های دیگر

اگر به دنبال زیباسازی ظاهر و عملکرد جنسی خود هستید، با ما تماس بگیرید یا از طریق فرم رزرو نوبت اقدام نمایید.

 

اقدامات مهم پیش از عمل لابیاپلاستی

اولین قدم برای انجام عمل لابیاپلاستی مشورت با پزشک متخصص زنان است. پس از گفتگو و بررسی جوانب مختلف عمل و انتخاب بهترین شیوه برای انجام جراحی، دکتر فوق تخصص زنان مراقبت‌ها و اقداماتی که پیش از لابیاپلاستی نیاز است رعایت کنید را با شما در میان می‌گذارد.
پیش از جراحی زیبایی واژن (Vulval surgery) ابتدا شرایط روحی و روانی بیمار بررسی می‌شود که آیا مراجع توانایی تحمل عوارض بعد روانی را دارد یا خیر.
سپس جراح و متخصص زنان جزئیات عمل از جمله روش جراحی و تغییراتی که در طول عمل اتفاق می‌افتد را با بیمار خود در میان خواهد گذاشت. و در نهایت در آخرین مرحله از اقدامات پیش از لابیاپلاستی آزمایش‌های زیر توسط بهترین دکتر زنان تجویز خواهد شد:

 • عکس برداری از قفسه سینه
 • آزمایش ادرار برای سنجش عفونت ادراری
 • آزمایش‌های خون برای بررسی عفونت در خون

توصیه‌ و مراقبت‌های قبل از جراحی لابیاپلاستی

در بیشتر موارد پزشکان و متخصصان زنان قبل از عمل لابیاپلاستی توصیه‌هایی مراقبتی را ذکر می‌کنند که برخی از آن‌ها شامل موارد زیر می‌باشند:

 • رعایت بهداشت فردی و اصلاح موهای زائد
 • عدم اقدام به بارداری پیش از عمل لابیاپلاستی
 • پرهیز از مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی
 • مراقبت از پوست لابیا در صورت داشتن پوست حساس

بهترین راه ها برای عمل زیبایی لابیاپلاستی

برای انجام عمل جراحی لابیاپلاستی پزشک و یا جراح زنان شما از دو روش بی‌حسی موضعی در مطب و یا بیهوشی عمومی در بیمارستان می‌تواند استفاده کند.
البته انتخاب نحوه بی‌حسی و یا بیهوشی با توجه به روش عمل لابیاپلاستی صورت می‌گیرد. تغییر اندازه و ابعاد لابیا با روش‌هایی که مورد پسند بیمار و مورد تایید دکتر زنان باشد انجام می‌شود و شامل موارد زیر می‌باشد:

۱. عمل لابیاپلاستی با تکنیک وج (Wedge):

در این روش برشی مثلثی به ضخیم‌ترین قسمت در لابیا مینور داده می‌شود و بافت‌های بریده شده از دو طرف این مثلث به یکدیگر متصل خواهد شد. همچنین بافت زیرین لابیا بدون دخالت تیغ جراحی، دست نخورده باقی می‌ماند. روش وج در لابیاپلاستی منجر به حفظ حال طبیعی لبه‌های چروکیده شده و تنها ظاهر غیر عادی واژن را بهبود می‌بخشد.

۲.عمل لابیاپلاستی با تکنیک تریم (Trim):

پرطرفدارترین و رایج ترین روش جراحی لابیاپلاستی میان پزشکان روش تریم می‌باشد.

در لابیاپلاستی به روش تریم یا خطی، قسمت اضافی لابیای مینور به صورت خطی بریده شده و با لابیای مینور مقابل قرینه می‌شود و لبه‌های بریده شده بخیه زده خواهد شد.

۳. عمل لابیاپلاستی به کمک دستگاه لیزر واژینال (Deepithelialization):

حین لابیاپلاستی با لیزر قسمت های اضافی لابیا مینور علامت گذاری شده و بافت لابیا به کمک پنس گرفته شده و بافتی که علامت روی آن زده شده، به کمک لیزر CO2 بریده می‌شود. در نهایت بافت بریده شده توسط جراح زنان بخیه زده خواهد شد.

فواید و مزایای عمل لابیاپلاستی

تغییر ظاهر لابیاها منجر به اتفاقات خوشایندی در زندگی خانم‌ها می‌شود که در ادامه به بررسی هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت:

۱. افزایش اعتماد به نفس و میزان رضایت از بدن خود:

داشتن ظاهر بهتر و اندازه مناسب لابیاها در ناحیه تناسلی می‌تواند اعتماد به نفس بانوان را افزایش دهد و منجر به احساس راحتی برای پوشیدن لباس‌های تنگ و یا بیکینی خواهد شد.

با عمل لابیاپلاستی در بهترین مطب غرب تهران اعتماد به نفستان به قدری بالا می‌رود که دیگر هیچ احساس آزردگی و ناراحتی جهت پوشیدن لباس‌های تنگ نخواهید داشت.

۲. احساس زیبایی بیشتر:

هرچه اعتماد به نفس شما بیشتر باشد با خودتان راحت‌تر هستید و احساس زیبایی بیشتری دارید. لابیاپلاستی اگر توسط بهترین پزشک متخصص زنان صورت گیرد، احساستان نسبت به زیبایی و برازندگی‌تان افزایش پیدا خواهد کرد.

۳. لذت بیشتر از رابطه جنسی:

گاهی لابیاها بزرگ ممکن است احساس لذتی که در رابطه جنسی تجربه می‌کنید را کاهش دهد. بعد از عمل لابیاپلاستی و بریدن قسمت‌ها اضافی لبه‌های واژن، احساس خوشایندی و رضایت بیشتر از رابطه جنسی را خواهید داشت.

۴. کاهش میزان درد و ناراحتی حاصل از تحریکات:

بزرگ بودن لبه‌های واژن می‌تواند موجب ایجاد درد حین پوشیدن لباس‌های تنگ و یا رابطه جنسی شود. با زیباسازی واژن و کوچک کردن لابیاهای داخلی توسط پزشک فوق تخصص زنان، میزان دردی که بیمار حین رابطه جنسی و یا پوشیدن لباس‌های تنگ به طرز چشمگیری کاهش می‌یابد.

عوارض جانبی و احتمالی بعد از لابیاپلاستی

عوارض جانبی و احتمالی بعد از لابیاپلاستی

عوارض جانبی و احتمالی بعد از لابیاپلاستی

هر عمل جراحی درمانی و زیبایی ممکن است با برخی عوارض جانبی احتمالی همراه باشد. در لابیاپلاستی نیز همینطور است که برخی از عوارض جانبی احتمالی آن می‌تواند موارد زیر را شامل شود:

 • خونریزی
 • باز شدن زخم
 • برداشته شدن بیش از اندازه لابیاها
 • درد مزمن و مداوم و تشدید شونده بعد از فعالیت جنسی
 • عفونت در صورت عدم رعایت بهداشت و مصرف داروهای بعد از عمل

البته تمامی مواردی که ذکر شدند با رعایت نکاتی که پزشک زنان به شما می‌گوید و مصرف به موقع داروها، قابل پیشگیری است. با این حال اگر هر یک از عوارض جانبی بالا رخ داد و رو به بهبودی نرفت در اسرع وقت به دکتر معالج خود مراجعه کنید.

دلایل انجام عمل لابیا پلاستی در بانوان

تمامی پزشکان و متخصصان فعال در حوزه زنان و زایمان سعی دارند با به روزرسانی عملکرد و دانش خود بهترین تجهیزات را برای انجام عمل‌ های زیبایی و درمانی فراهم کرده تا بتوانند نیاز بانوان را به آسانی برطرف توجه کنند.

عمل لابیاپلاستی به منظور درمان و گاهاً به جهت زیبایی و جوانسازی واژن انجام میشود، مهم است بدانید که بزرگ بودن لابیاها محدودیت‌ های زیادی برای افراد به همراه داشته و علاوه بر جذب آلودگی و عفونت واژن سلامت سایر اندام‌ ها مانند رحم نیز به خطر می‌ افتد.

در چنین شرایطی متخصصان عمل لابیاپلاستی را فرایندی درمانی دانسته و معتقدند که با کوچک‌ تر کردن لابیا ها می‌ توانند به رعایت بهداشت فردی شخص کمک کنند.

توجه داشته باشید که بزرگ بودن لابیاها محدودیت زیادی را برای افراد ضمن انجام سایر فعالیت‌ ها به وجود می‌ آورد، به عنوان مثال زمانی که شما فعالیت‌ های خاصی مانند ورزش اسب سواری یا دوچرخه سواری را انجام می‌ دهید بزرگ بودن لابیاها محدودیت زیادی را در راحت نشستن فرد به وجود می‌ آورد، البته پوشیدن البسه به ویژه لباس زیر تنگ باعث سایش زیاد پارچه به سطح لابیاها شده و پوست حساس ناحیه تناسلی دچار زخم‌ های ریز و نهایتاً خونریزی و عفونت میشود.

در چنین موقعیتی متخصصان انجام لابیاپلاستی را ضروری و الزامی می‌ دانند و هیچ روش دیگری جایگزین این عمل نخواهند شد.

همه ما می‌ دانیم که با افزایش سن شادابی پوست از بین رفته و با کمتر شدن میزان کلاژن‌ سازی طراوت و سلامت پوست و بازسازی سلول‌ های مرده به تاخیر می‌ افتد، توجه کنید که با افزایش سن حجم چربی در نواحی مختلف بدن نیز کمتر میشود و مشکلاتی از جمله افتادگی لابیا، عدم تقارن و فرم نازیبا در آنها اتفاق خواهد افتاد.

در چنین موقعیتی متخصصان برای جوانسازی واژن و لابیاپلاستی از روش‌ های مختلف استفاده کرده و حتی با تزریق مقداری چربی یا بوتاکس به زیبایی و جوانی واژن کمک شایانی خواهند کرد.

اما باید بدانید که تمامی فعالیت‌ های ترمیمی بر لابیاها تحت عنوان لابیاپلاستی انجام میشود و متخصصان با توجه به نوع آسیب پیش آمده بهترین روش را برای اصلاح لابیا انجام داده و قطعاً نتایجی طولانی مدت و گاهاً دائمی حاصل می‌ گردد.

چرا بانوان عمل لابیا پلاستی را انتخاب می ‌کنند

تا چندین سال پیش بسیاری از عمل‌ های ترمیمی مانند لابیاپلاستی ناشناخته بودند زیرا بانوان اطلاعات محدودی نسبت به این مسئله داشته و حتی با وجود عوارضی که در ناحیه تناسلی به وجود می آمد به دنبال راهکارهای مناسب برای رفع آن نبودند و بسیاری از مشکلات را تجربه می‌ کردند.

اما امروزه لابیاپلاستی مورد تایید عموم پزشکان و متخصصانی است ک با مهارت زیاد و با استفاده از تجهیزات نوین برای مراجعین انجام می‌ پذیرد.

حال که با عوامل آسیب زا در ناحیه لابیاها آشنا شده‌ اید باید بدانید که متخصصان می‌ توانند با توجه به شرایط موجود و نوع و شدت آسیب در لابیاها بهترین روش را برای بهبود شرایط در پیش بگیرند.

عوامل مختلفی از جمله کاهش وزن‌ های شدید، عفونت‌ های پی در پی و حتی بارداری و زایمان‌ های طبیعی و از همه مهمتر افزایش سن و کمبود کلاژن سازی در بدن باعث ایجاد آسیب در بخش‌ های حساس و آسیب‌ پذیر میشود که لابیاها از جمله بخش‌ های حساس و مهم بدن هستند.

شما می‌ توانید با خیال راحت و بدون محدودیت به پزشک مراجعه کرده و اطمینان داشته باشید که متخصصان علاوه بر رفع ظاهر نازیبای واژن می‌ توانند تقارن در لابیاها را بازگردانده و علاوه بر حفظ سلامت لابیاها موقعیت آنها را به حد ایده آل می‌ رسانند.

عمل همزمان لابیاپلاستی و زایمان

عمل لابیاپلاستی منجر به ایجاد برش‌هایی بر روی لابیاهای ناحیه تناسلی می‌شود که می‌تواند احتمال بروز عفونت و یا خونریزی را افزایش دهد. از طرفی بعد از زایمان طبیعی نیاز است تا مراقبت‌های به خصوصی انجام دهید و داروهایی مصرف کنید که در بهبودی شما تاثیر گذار است. همزمان شدن مراقبت بعد از زایمان طبیعی و مراقبت بعد از لابیاپلاستی ممکن است برای برخی افراد مشکل ساز و دشوار باشد.
پس توصیه ما به شما این است تا میان لابیاپلاستی و زایمان طبیعی خود یک فاصله منطقی 2 تا 3 ماهه بیندازید. پس از اتمام دوره نقاهت زایمان طبیعی خود و بهبودی کامل، برای عمل زیبایی لابیاپلاستی اقدام کنید.

مراقبت‌های بعد از عمل لابیاپلاستی

برای رسیدن به بهترین نتایج بعد از عمل لابیاپلاستی توصیه می‌شود تا نکات مراقبتی زیر را به خوبی رعایت کنید:

  • داروها و آنتی بیوتیک‌های تجویز شده توسط پزشک را در زمان مقرر و برای کاهش درد مصرف کنید.
  • 2 تا 3 روز بعد از عمل لابیاپلاستی برای کاهش التهاب از کمپرس سرد استفاده کنید.
  • از هرگونه فعالیت سنگین در دوران نقاهت بعد از جراحی لابیاپلاستی دوری کنید.
  • تا 48 ساعت بعد از لابیاپلاستی از حمام کردن خودداری کنید.
  • تا 2 ماه بعد از عمل لابیاپلاستی از داشتن رابطه جنسی پرهیز کنید.
  • از زخم لابیاها مراقبت کنید و آن را تمیز و خشک نگه دارید.

لابیاپلاستی را کجا انجام دهیم؟

برای انجام عمل زیبایی لابیاپلاستی توصیه می‌شود تا به مطب دکتر زنان متخصصی مراجعه کنید که مهارت و تجربه بسیار بالایی در درمان و زیباسازی واژن دارد. دکتر فائزه حلیمی یکی از بهترین متخصصان زنان هستند که مهارت ناگفتنی در عمل لابیاپلاستی دارد.

آیا دختران باکره می‌ توانند لابیا پلاستی را انجام دهند؟

بسیاری از بانوان در سنین جوانی و پیش از ازدواج متوجه میشوند که سلامت لابیاها به خطر افتاده و بزرگ بودن و عدم تقارن آنها مشکلاتی را در سلامتی به وجود می‌ آورد، اما در چنین موقعیتی با این نگرانی مواجه هستند که آیا عمل لابیاپلاستی ممکن است به سلامت پرده بکارت آسیبی وارد کند یا خیر.

متخصصانی که به طور تخصصی لابیاپلاستی را انجام می‌ دهند به طور قطعی اعلام می‌ کنند که انجام لابیاپلاستی هیچگونه ارتباطی با پرده بکارت نداشته و این فرایندهای ترمیمی بر بخش خارجی لابیاها انجام میشود به گونه‌ ای که پزشکان به واسطه جراحی‌ های کوچک و حتی لیزر می‌ توانند ترمیم لابیا را انجام داده و هیچگونه خللی در سلامت و موقعیت پرده بکارت اتفاق نخواهد افتاد.

با این حال متخصصان فعال در حوزه زنان و زایمان و تمامی کسانی که عمل لابیاپلاستی را انجام می‌ دهند با اطمینان به مراجعین اعلام می‌ کنند که بدون آسیب به پرده بکارت این عمل انجام خواهد شد و نتیجه‌ ای که مد انتظار نظر دارند حاصل می‌ گردد.

توجه کنید که اگر این نوع عمل‌ ها در سنین جوانی انجام شود دوره نقاهت خیلی آسان و بدون دردسر سپری شده و ترمیم بافت‌ هایی که تحت جراحی قرار گرفته‌ اند با سرعت بالاتری اتفاق می‌ افتد و البته نتیجه به دست آمده ماندگاری طولانی تری خواهد داشت.

همانطور که می‌ دانید پرده بکارت در ابتدای کانال واژن قرار می‌ گیرد و لابیاها جز بخش خارجی واژن می‌ باشند، اگر متخصصان با تجربه بالا و مهارت کافی عمل لابیاپلاستی را انجام دهند هیچگونه آسیبی به پرده بکارت وارد نمیشود و از این بابت جای هیچگونه نگرانی برای مراجعین باقی نخواهد ماند.

در لابیاپلاستی چه اقداماتی صورت می‌ گیرد؟

زمانی که افراد برای لابیاپلاستی به پزشک مراجعه می‌ کنند با نگرانی‌ ها و دغدغه‌ هایی روبرو هستند که با توضیحات پزشک بخشی از مشغله فکری آنها برطرف میشود.

توجه کنید که نوع آسیب ایجاد شده در لابیاها و شدت آن مسئله مهمی است که توسط پزشک بررسی شده و بهترین روش برای لابیا پلاستی انجام می‌ پذیرد.

اگر عدم تقارن در لابیاها در حد بسیار جزئی باشد نیازی به انجام عمل نبوده و متخصصان لابیاهای کوچکتر را با لابیاهای بزرگ همسان می‌ کنند، در این روش با تزریق چربی یا ژل فرایند لابیاپلاستی انجام میشود که البته نتیجه مثبت و کاملاً مطابق با خواسته افراد را به همراه خواهد داشت.

اما اگر پزشک بخواهد لابیاهای بسیار بزرگ را به حد متعادل برساند مجبور است که بخش اضافه آنها را با برش از قسمت دیگر لابیاها جدا کند، این عمل تحت جراحی‌ های دقیق و در مدت محدود انجام میشود و در اغلب موارد پزشک اگر بتواند از لیزر استفاده کرده تا با کمترین عوارض بهترین نتیجه را به همراه آورند.

در مواردی لابیاهای آسیب دیده نیاز به تزریق و یا برش ندارند و تنها بازسازی بافت‌ های از بین رفته کمک می‌ کند تا آنها شادابی و شکل اولیه خود را به دست آورند، در چنین شرایطی متخصصان با استفاده از روش‌ های نوین مانند کربوکسی تراپی و حتی تزریق مواد خاص مانند چربی و ژل سعی در بازسازی بافت‌ های آسیب دیده دارند و با تحریک کلاژن‌ سازی پوست نتیجه‌ ای که مد نظر دارند خیلی سریع حاصل می‌ گردد.

دانستن این نکته خالی از لطف نیست که بدانید با توجه به نوع عملی که پزشک برای لابیاپلاستی انجام می‌ دهد از بی‌ حسی‌ های مختلف استفاده میشود، معمولاً تزریق بی‌ حسی و یا استفاده از کرم‌ های موضعی در عمل لابیاپلاستی مرسوم تر است و نیازی به دریافت داروهای بیهوشی و عوارض آن نخواهید داشت.

اقدامات مهم پیش از عمل لابیاپلاستی

تمامی پزشکان و متخصصان معتقدند که هرگونه فرایندهای درمانی یا زیبایی باید تحت شرایطی کاملاً ایمن انجام شوند، به همین دلیل است که مراقبت‌ های قبل از عمل را به افراد گوشزد کرده تا با رعایت نکات کلیدی از سلامت خود محافظت کنند تا نتیجه‌ ای مطلوب را از عمل انجام شده دریافت شود.

بهتر است که برای انجام لابیاپلاستی تنها به متخصصانی مراجعه کنید که در این زمینه به صورت تخصصی فعالیت داشته و از تجربه و مهارت کافی برخوردار هستند.

تمامی متخصصان انجام برخی آزمایشات را پیش از لابیاپلاستی برای مراجعین الزامی دانسته تا اگر عارضه یا بیماری پنهان در بدن آنها وجود دارد بررسی و کنترل شود، توجه کنید که این آزمایشات را باید به صورت تخصصی انجام داده تا پزشک اطلاعاتی از وضعیت بیمار کسب کند.

همچنین بهتر است که تمامی بیماری‌ های زمینه‌ ای، داروهای مصرفی و هرگونه آسیبی را که در گذشته تجربه کرده‌ اید با پزشک در میان گذاشته تا متخصصان با داشتن اطلاعات کافی از وضعیت مراجعین بتوانند شرایط را برای عمل به خوبی فراهم کنند و هرگونه آسیب احتمالی را پیش بینی و برطرف خواهند کرد.

قبل از انجام لابیاپلاستی متخصصان ناحیه واژن را به طور کامل معاینه کرده تا متوجه شوند که اگر عفونت و یا ریز زخمی هایی در بخش‌ های مختلف وجود دارد شرایط برای درمان آغاز شود.

توجه کنید که با وجود هرگونه آسیب در ناحیه واژن از جمله عفونت‌ های محدود و حتی مشکلات شدیدتر مانند ابتلا به ویروس‌ های مختلف به هیچ عنوان لابیاپلاستی انجام نمیشود تا زمانی که بهبودی کامل حاصل گردد.

عوارض جانبی و احتمالی بعد از لابیاپلاستی

مراقبت‌ های بعد از لابیاپلاستی مسئله بسیار مهمی است که پزشکان توصیه و تاکید دارند به هیچ عنوان نباید در این زمینه کوتاهی شود تا بدون آسیب بهترین نتیجه را از این فرایند ترمیمی به دست آورید.

فرقی نمی‌ کند که لابیاپلاستی با چه روشی انجام شود در هر صورت مراقبت‌ های بعد از آن مسئله مهمی است که باید تحت نظر متخصصان انجام شود.

شایع‌ ترین عوارض لابیاپلاستی خونریزی، باز شدن زخم‌ ها و بروز عفونت است، البته دردی که در ناحیه جراحی اتفاق می‌ افتد کم و بیش طبیعی می‌ باشد اما آسیب‌ های دیگر مانند خشکی مزمن واژن و حتی ایجاد زخم در دهانه واژن از جمله مشکلاتی است که در موارد نادر اتفاق می‌ افتد و البته باعث میشود تا افراد حین داشتن روابط جنسی درد بسیار زیادی را متحمل شوند.

این شرایط زمانی اتفاق می‌ افتد که متخصصان با ناآگاهی بخش زیادی از لابیاها را جدا کنند، به همین دلیل است که انجام لابیاپلاستی باید تحت نظر متخصصان با تجربه انجام شود تا هیچگونه اختلالی در عمل ایجاد نشده و پس از آن افراد با محدودیت و آسیب‌ های جسمانی مواجه نشوند.

برخی دیگر از انواع آسیب‌ ها و عوارضی که بعد از لابیاپلاستی اتفاق می‌ افتد کاملاً شایع و اما زود گذر هستند و حالتی مانند خارش، سوزش و التهاب در ناحیه جراحی تا حدود ۳ الی ۵ روز طبیعی است و البته نباید اجازه دهید که این مسائل برای مدت طولانی ادامه پیدا کند و عاملی برای بروز عفونت شوند.

توجه کنید که بی‌ تفاوتی نسبت به خارش و سوزش و باقی ماندن التهاب در ناحیه لابیاها نهایتاً به باقیماندن جای زخم‌ ها منجر میشود و با ایجاد اسکار در ناحیه جراحی فرمی نازیبایی در لابیاها اتفاق خواهد افتاد.

لابیا پلاستی را کجا انجام دهیم؟

زمانی که بانوان تصمیم به انجام لابیاپلاستی دارند این مسئله برای آنها به وجود می‌ آید که توسط کدام پزشک و در چه شرایطی باید لابیاپلاستی را انجام دهند.

برای انجام لابیاپلاستی اولین قدم انتخاب پزشکان و متخصصانی است که در این زمینه تجربه و کافی را دارا هستند، توجه کنید که تنها عملکرد پزشک بر دریافت نتیجه مطلوب موثر است و اینکه پزشک چه عملکردی ضمن ترمیم لابیاها داشته باشد بخش اصلی قضیه می‌ باشد.

اگر متخصصان با تجربه از تجهیزات نوین و کاربردی استفاده کنند قطعاً نتیجه‌ ای که انتظار دارید خیلی سریع حاصل شده و با یک عمل لابیاپلاستی آنچه را که مد نظر دارید کسب خواهید کرد.

توجه کنید که برای انجام لابیاپلاستی باید به کلینیک‌ ها و مراکز معتبر مراجعه کرده و متخصصان شما را راهنمایی خواهند کرد که به مراکزی مراجعه کنید که تجهیزات مربوط به لابیا پلاستی را به طور کامل دارا هستند.

کلینیک‌ ها و مراکز درمانی معتبر ضمن انجام لابیاپلاستی و پس از آن مراقبت‌ های لازم را انجام داده تا مبادا سلامت افراد به خطر بیفتد و این شرایط باعث میشود بهترین نتیجه از لابیاپلاستی حاصل شود.

دکتر فائزه حلیمی؛ بهترین فوق تخصص زنان در غرب تهران

دکتر فائزه حلیمی از پزشکان برتر زنان هستند که مهارت و تجربه بسیار زیادی در انجام عمل‌های درمانی و زیبایی برای بانوان دارد. ایشان مقطع پزشکی عمومی خود را در سال های 81 تا 88 به پایان رسانده و سپس برای دوره فوق تخصص در دانشگاه علوم پزشکی مشهد از سال‌های 91 تا 95 تحصیل کرده‌اند.
همچنین دکتر حلیمی در شهر دزفول و در استان خوزستان به مدت 6 سال به درمان بیماران و مراجعان خود پرداختند.
پس از پایان دوره خدمت رسانی به مردم شهرستان دزفول به تهران مهاجرت کردند و مطب درمانی خود را واقع در محله شهرک غرب تهران راه اندازی کردند.

آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.3 / 5. 6

1 Comment

 1. زهرا گفت:

  سلام ممنون از مطالب خوب و مفیدتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *